Laserowe usuwanie żylaków

Żylaki są problemem dotykającym co trzecią kobietę po 45. roku życia oraz co piątego mężczyznę w tej grupie wiekowej. Stanowią problem nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim medycznym. Nieleczone, mogą doprowadzić do powstania groźnego zakrzepowego zapalenia żył oraz trudno gojących się owrzodzeń. Jeszcze do niedawna usuwanie żylaków możliwe było wyłącznie poprzez klasyczny zabieg chirurgiczny. To metoda skuteczna, ale inwazyjna i wiążąca się z długim okresem rekonwalescencji. Doskonałą alternatywą dla operacji jest laserowe usuwanie żylaków. Pacjenci z miasta Warszawa mogą się mu poddać, korzystając z oferty Rad-Med.

Laserowe usuwanie żylaków: na czym polega?

Zgodnie z nazwą, to usuwanie żylaków za pomocą lasera. Zabieg jest mało inwazyjny, przez co nie wyłącza Pacjenta z aktywności fizycznej na długie tygodnie. Już następnego dnia po zabiegu można nawet pójść normalnie do pracy, nie odczuwając dużego dyskomfortu.

Laserowe usuwanie żylaków przebiega następująco:

  • lekarz, po wykonaniu badań diagnostycznych delikatnie nakłuwa żyłę i wprowadza do niej cienki cewnik,
  • do cewnika wsuwany jest światłowód, a następnie uruchamiany laser,
  • energia emitowana przez wiązkę lasera prowadzi do termicznego uszkodzenia powierzchni niewydolnej żyły,
  • żyła obkurcza się i całkowicie zamyka,
  • po zabiegu na kończynę zakładana jest specjalna pończocha uciskowa, którą należy nosić przez kilka dni.

Co ważne, usunięcie żylaków laserem nie pozostawia u Pacjenta żadnych blizn i nie powoduje dyskomfortu. Bardzo rzadkie są jakiekolwiek skutki uboczne, a efekt estetyczny widoczny jest w pełni po około 8 dni od zabiegu.