Leczenie i usuwanie hemoroidów – Warszawa

Hemoroidy są powszechną dolegliwością, która może powodować wiele uciążliwości w codziennym funkcjonowaniu. By pozbyć się ich skutecznie, należy podjąć leczenie u specjalisty takiego, jak flebolog. Hemoroidy bowiem są żylakami odbytu, a terapia może przybrać różne formy – w zależności od skali problemu i stanu zdrowia pacjenta. Na terenie miasta Warszawa leczenie hemoroidów oferuje m.in. poradnia Rad-Med.

Jak przebiega profesjonalne leczenie/usuwanie hemoroidów w Rad med Warszawa?

Żylaki odbytu pojawiają się z wielu powodów. Zaburzenia czynności jelit, ciąża, siedzący tryb życia, spożywanie nadmiernej ilości alkoholu, dieta bogata w ostre przyprawy – to tylko niektóre przyczyny warunkujące powstawanie hemoroidów. To bolesne guzki i zgrubienia, które mogą krwawić, powodować świąd czy pieczenie.

Leczenie hemoroidów może przyjąć różne formy – w zależności od charakteru zmian i stopnia zaawansowania. Niewielkie żylaki odbytu można wyleczyć, stosując odpowiednio dobrane maści oraz czopki, a także leki doustne, które poprawiają stan naczyń krwionośnych.

Gdy jednak stan jest poważniejszy, leczenie może przybrać charakter chirurgiczny. Chirurg zaoferować może m.in. skleroterapię oraz laseroterapię, które pozwolą pozbyć się żylaków odbytu trwale, a nie tylko podleczyć schorzenie do następnego okresu nasilenia się objawów.

Jeśli doświadczasz problemów z hemoroidami, skonsultuj się z lekarzem – pozwoli Ci to szybko powrócić do stanu pełnego komfortu.