Laserowe usuwanie i leczenie żylaków kończyn dolnych – Warszawa

Operacje laserem wewnątrznaczyniowym (EVLT) Laserowe leczenie żylaków metodą EVLT Laserem neoV  1470 w klinice Rad Med w Warszawie zastępuje klasyczny zabieg chirurgiczny naczyń żylnych (stripping). Każdy pacjent, u którego występuje stwierdzona niewydolność żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej może podjąć się zabiegu laserowego leczenia chorób żylnych. Laserowe leczenie żylaków i żył kończyn dolnych może być stosowane w każdym stadium niewydolności żylnej, nie ma również ograniczeń wiekowych dla pacjentów zarówno u kobiet jak i w przypadku mężczyzn. Jest jedną z bezinwazyjnych metod leczenia żylaków, szczególnie przy porównaniu do klasycznej techniki chirurgicznej.  Czas trwania zabiegu laserowego układu żylnego to około godziny. Zabieg trwa krótki i nie pozostawia na skórze blizn. Pacjent opuszcza  ośrodek w dniu zabiegu i może powrócić do normalnej aktywności następnego dnia. W porównaniu do tradycyjnych metod leczenia żylaków, zabieg laserowy wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem powikłań. Dolegliwości bólowe po zabiegu z użyciem lasera nie są duże i nie zakłócają normalnego życia. Skuteczność procedury przewyższa klasyczny zabieg operacyjny i sięga według różnych źródeł naukowych 98%. Zalety metody leczenia żylaków kończyn dolnych:

  • nie wymaga hospitalizacji (wyjście do domu w dniu zabiegu)
  • znieczulenie miejscowe
  • krótki czas zabiegu
  • brak nacięć i blizn pooperacyjnych
  • szybki powrót do codziennej aktywności
  • wysoka skuteczność zabiegu
  • małe ryzyko powikłań
Usuwanie żylaków laserem Warszawa

Laserowe usuwanie żylaków Warszawa – klinika Rad Med

Warto wiedzieć, że do zabiegu laserowego usuwania żylaków trzeba się odpowiednio przygotować. Lekarz, który skieruje na zabieg może zlecić szereg badań. Ich wykonanie jest konieczne, aby wykonać laserowe usuwanie żylaków. Są to: morfologia, oznaczenie grupy krwi, elektrolity, krzepliwość krwi, kreatynina, HbsAg i anty HCV. Należy zaznaczyć, że muszą się one odbyć na 5 dni przed jego wykonaniem. Nie można zapomnieć zabrać wyników ze sobą do lekarza. Przygotowanie do laserowego leczenia naczyń żylnych,żył i żylaków jest dość wymagające. Na 48 godzin przed zabiegiem nie można pić alkoholu, a dzień wcześniej należy pić dużo wody. W tym samym dniu należy być na czczo. Nie wolno pić kawy ani napojów energetycznych. Laserowe usuwanie żylaków nie jest możliwe, jeśli niedawno przebyło się infekcję, bądź nie minęło 10 dni od antybiotykoterapii. Na dwa tygodnie wcześniej należy zaprzestać również zażywania leków z grupy salicylanów. Niezbędne jest także zakupienie pończoch przeciwżylakowych o drugim stopniu ucisku, które będzie trzeba nosić po laserowym usuwaniu żylaków.

Żylaki kończyn dolnych leczenie Warszawa – postępowanie po zabiegu

Już 30 minut po wykonanym zabiegu pacjent może opuścić centrum medyczne Rad Med w Warszawie, czas trwania zabiegu jest bardzo krótki. Oczywiście konieczna jest wizyta kontrolna w klinice, a do czasu jej odbycia należy nosić pończochy uciskowe, najlepiej przez cały dzień. Później lekarz zdecyduje o tym, jak długo będzie to jeszcze konieczne. Niewątpliwie duża skuteczność, a także szybka rekonwalescencja pozbawiona bólu sprawiają, że warto zdecydować się na laserowe leczenie żylaków w klinice Rad Med.

Leczenie z wykorzystaniem skleroterapii - zabieg z zakresu flebologii
Leczenie żylaków laserem Warszawa

Laserowe leczenie żylaków Warszawa – neoV 1470

Ta nowoczesna metoda endowaskularnego leczenia niewydolności żylnej pozwala na zamknięcie światła dużej żyły bez wykonywania nacięć na skórze, co jest niemożliwe do uzyskania metodami tradycyjnymi. Istota tej metody polega na wprowadzeniu do światła niewydolnych żył światłowodu, którego końcówka emituje światło lasera. Wyzwolona w ułamku sekundy energia powoduje podgrzanie krwi i koagulację białka śródbłonka naczynia oraz szybkie obkurczenie i zamknięcie niewydolnych żył. Nie jest konieczne ich usuwanie, jak to się dzieje w metodach tradycyjnych.  Obecnie używamy najnowszy systemy laserowy Laser neoV 1470 firmy Neo Laser  ze światłowodami radialnymi, które zapewniają najskuteczniejsze zniszczenie ściany żyły równomiernie wzdłuż jej całego obwodu za pomocą pierścienia świetlnego. 

Przebieg zabiegu: Na początku lekarz zaznacza przebieg niewydolnych żył powierzchownych (mapuje) przy pomocy aparatu USG, oznacza odgałęzienia oraz miejsce wprowadzenia włókna laserowego(badanie USG Doppler). Po przygotowaniu pacjenta w znieczuleniu miejscowym skóry pod kontrolą USG wprowadza się do układu żylnego włókno laserowe – światłowód (zwykle poniżej kolana) Miejscowo ostrzykuje skórę i tkankę podskórną wzdłuż przebiegu niewydolnych żył za pomocą pompy perystaltycznej, co umożliwia szybkie wytworzenie ochronnego znieczulającego płaszcza wodnego, który dodatkowo powoduje dociśnięcie żył do światłowodu Uruchamia się laser i powoli wycofuje włókno powodując zamknięcie niewydolnych żył Po zabiegu na kończynę zakładany jest opatrunek uciskowy (zwykle w postaci specjalnej pończochy o stopniowanym ucisku)

Żylaki kończyn dolnych Warszawa – klinika Rad Med

Jednymi z najczęstszych schorzeń układu krwionośnego są żylaki, określane też potocznie jako „pajączki”. Co ciekawe, najczęściej pojawiają się u kobiet. Objawy obejmują m.in. uczucie bólu, obrzęki i pieczenie nóg. Wpływa to na niski komfort codziennego funkcjonowania. Brak interwencji lekarzy może doprowadzić po poważnych powikłań zdrowotnych.

Patologicznie poszerzenie żył występujących na powierzchni kończyn dolnych może przybierać różne postaci, w tym wrzecion, kłębów, sznurów lub balonowatych uwypukleń. Problem ten pojawia się na skutek zaburzeń krążenia, a ściślej mówiąc zastoju krwi w żyłach.

Zgodnie ze statystykami w krajach Europy Zachodniej żylaki występują aż u 1/4 kobiet. Choroba ta pojawia się zazwyczaj po 40. roku życia. Warto podkreślić, że widok „pajączków” na nogach to nie tylko defekt kosmetyczny, ale i poważne schorzenie medyczne. W zaawansowanym stadium rozwoju wymagają terapii laserowej.

Jakie są przyczyny powstawania żylaków kończyn dolnych?

Jak dotąd, nie określono konkretnej przyczyny rozwoju problemu żylaków kończyn. Jedną z nich może być podłoże genetyczne, co przekłada się na niewydolność zastawek żył powierzchniowych. Na skutek tego krew nie odpływa w prawidłowy sposób, wzrasta ciśnienie hydrostatyczne, a także wiotkie ściany żył stają się odkształcone. Czynniki, które zwiększają ryzyko chorób żył, związane są z prowadzeniem niewłaściwego stylu życia. Zalicza się do nich:

  • złe nawyki żywieniowe i otyłość,
  • gorące kąpiele i częste pobyty w saunie,
  • długotrwała kuracja hormonalna,
  • brak ruchu i siedzący tryb życia.

Uporczywe i widoczne żylaki pojawiają się u kobiet w ciąży oraz po porodzie. Warto zaznaczyć, że inne z chorób także mogą negatywnie wpływać na system krwionośny, w tym wady postawy, zapalenie żył głębokich i płaskostopie. Aby postawić skuteczne rozpoznanie, konieczne jest wykonanie specjalistycznych badań, np. USG doppler.

Objawy żylaków kończyn dolnych

Symptomy dolegliwości żylnych w obrębie nóg rozwijają się stopniowo, a każde koleje zmiany widoczne są w czasie. Pierwszy okres związany jest z pojawieniem się obrzęków nogi. Chory ma uczucie zmęczenia kończyn, co ustępuje po odpoczynku lub uniesieniu ich do góry w pozycji leżącej, lub półsiedzącej. Następnie może pojawić się zespół niespokojnych nóg. W nocy często dochodzi do bolesnych skurczów łydek. Nasilają się one w trakcie upalnych i wilgotnych dni. Kiedy choroba zajmuje większy obszar, pacjenci odczuwają nasilający się ból podczas chodzenia. Pojawia się on na skutek niedrożności żylnej struktur położonych głębiej, np. żyły odpiszczelowej. Wiele osób, cierpiących na żylaki, zauważa u siebie teleangiektazje, czyli siateczkę poszerzonych żyłek podskórnych i miotełkowatych.

Przewlekła niewydolność żylna może być dużym zagrożeniem dla zdrowia. Zajęta chorobowo noga jest wyraźnie owrzodzona. Na jej powierzchni często pojawia się sączący stan zapalny lub wyprysk suchy. Nieco rzadziej zdarza się, że objawami schorzenia naczyń są obrzęki limfatyczne w obrębie goleni i stopy. Taka patologia wymaga natychmiastowej interwencji lekarza, a nawet wizyty na chirurgii oraz wdrożenia specjalistycznych zabiegów. Ich dokładny zakres, jak i efekty operacji uzależnione są od wielu czynników.

Leczenie żylaków metodą laserową - zabiegi z zakresu flebologii i skleroterapii

Diagnostyka żylaków

Punktem wyjścia do skutecznego leczenia wszystkich upośledzeń żył i tętnic jest specjalistyczna, lekarska diagnostyka. Konsultacja flebologiczna pozwala dokładnie ustalić stopień zaawansowania choroby pacjenta. Dziedzina medycyny, jaką jest flebologia, zajmuje się rozpoznaniem choroby, w tym żylakami, dzięki szerokiemu zestawowi odpowiednich metod i narzędzi. Ponadto, badanie USG doppler ułatwia identyfikację nieprawidłowo funkcjonujących zastawek żylnych. Ten zabieg określany jest jako złoty standard w diagnostyce. Innymi i równie często stosowanymi testami, dającymi szybko odpowiedz o konieczności skorzystania z usług zamykania naczyń lub ablacji są: warkiografia, flebografia, termografia ciekłokrystaliczna lub próby czynnościowe. W zależności od indywidualnych zmiennych konieczna może okazać się także pletyzmografia.

Należy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo pacjenta i efekt leczenia zapewnia jedynie profesjonalne podejście specjalisty  oraz rzetelne wykonana badania. Żylaki można wyleczyć dowolną metodą znajdującą się w zakresie obsługi w Rad Med zlokalizowanym w Warszawie. W naszym ośrodku znajdą Państwo usługi na najwyższym poziomie, a doświadczony specjalista przeprowadzi pacjenta poprzez diagnostykę i proponowane zabiegi związane z leczeniem. Zaufana placówka oferuje m.in. USG doppler, konsultacje z chirurgiem, a także coraz to nowocześniejsze i zaawansowane technologiczne sposoby na walkę z określoną chorobą naczyniową. W leczeniu często konieczne jest użycie takiej techniki, jaką jest skleroterapia żylaków oraz mniej inwazyjnej metody, określanej jako miniflebektomia.

Efekt leczenia żylaków w Rad Med przy pomocy skleroterapii

Żylaki leczenie Warszawa – klinika Rad Med

Poradnia chirurgiczno-diagnostyczna, jaką jest Rad Med w Warszawie to pierwsza taka jednostka, która stanowi dużą konkurencję dla znanych placówek, zajmujących się diagnostyką (np. USG doppler) i zabiegami z zakresu takich dziedzin jak chirurgia chorób żylnych. Klinika proponuje zabiegi z wykorzystaniem lasera oraz inne formy leczenia likwidujące żylaki np. skleroterapia. Nasi specjaliści, w tym chirurg, diagnostyk i analityk wiedzą czym jest medycyna na najwyższym poziomie. Każda terapia dobierana jest w sposób indywidualny, co uzależnione jest od przypadku i predyspozycji zdrowotnej pacjenta. Satysfakcja i zdrowie chorego są dla kliniki wartościami nadrzędnymi. Nasz zespół szybki powrót do zdrowia układu żylnego

Cena każdej usługi w naszej klinice znajduje się w cenniku dostępnym na stronie internetowej. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty. Placówka oferuje również dojazdy bezpośrednio do Klientów, po uprzednim ustaleniu dogodnego terminu i godziny. Proponujemy również skorzystanie z innych usług naszej kliniki, w tym usuwanie pajączków na nogach, laserowe zamykanie naczynek oraz leczenie i usuwanie hemoroidów, a także odtruwanie alkoholowe, diagnostykę USG i dożylne wlewy witaminy C.

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rezerwacji terminu drogą telefoniczną bądź on-line.

+48 600 877 751