Leczenie niewydolności żylnej i owrzodzenia – Warszawa

Zapalenie żył, duże żylaki, zakrzepica – to tylko kilka przyczyn, dla których na kończynach dolnych może pojawić się owrzodzenie żylne. To rodzaj rany przewlekłej, której leczenie wymaga opieki lekarza specjalisty.


Owrzodzenie żylne: przyczyny

Bezpośrednią przyczyną powstania owrzodzenia goleni dolnej, a więc rany występującej najczęściej w okolicach kostki, która nie chce się zagoić jest wysokie ciśnienie w żyłach kończyn dolnych. W jego efekcie powstaje niedotlenienie w obrębie skóry i tkanki podskórnej. Skóra w tym miejscu staje się bardziej podatna na uraz. Nawet niewielkie zadrapanie może doprowadzić do powstania rany, która będzie trudna do zagojenia. Należy pamiętać, że owrzodzenie żylne nie jest jedynie problemem natury estetycznej, ale przede wszystkim – medycznym. Jeśli nie będzie właściwie leczone, może doprowadzić do poważnych komplikacji i rozszerzania się infekcji.

Jak leczy się owrzodzenie żylne?

Metoda leczenia owrzodzenia żylnego jest uzależniona bezpośrednio od charakteru i skali problemu. By możliwe było wskazanie właściwej formy terapii, ranę obejrzeć musi i zbadać lekarz chirurg. Podczas leczenia stosuje się:

  • metody zachowawcze – profesjonalna kompresjoterapia oraz farmakoterapia (nakierowana m.in. na obniżenie ciśnienia i poprawę ukrwienia w żyłach kończyn dolnych i działanie przeciwzakrzepowe),
  • metody zabiegowe – np. ablację niewydolnych pni żył metodą laserową, skleroterapię oraz oczyszczenie rany,
  • metody operacyjne – usunięcie niewydolnych pni żylnych bądź chirurgiczne wycięcie owrzodzenia i przeszczep skóry.

 

Wsparcie lecznicze w tym zakresie oferuje Rad-Med. Wizytę można umówić telefonicznie.

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rezerwacji terminu drogą telefoniczną bądź on-line.

+48 600 877 751