Leczenie żylaków

leczenie żylaków warszawaŻylaki to problem dotykający wielu pacjentów – zwłaszcza tych po 45. roku życia. Czym są? To wrzecionowate poszerzenia żył powierzchniowych, którym towarzyszą wydłużenie i charakterystyczne poskręcanie. Wyglądają nieestetycznie, ale nie to jest najpoważniejszym ryzykiem. Leczenie żylaków jest koniecznością z uwagi na względy medyczne. Nieleczone mogą doprowadzić do zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych oraz innych powikłań zdrowotnych.

Profesjonalne leczenie żylaków na terenie miasta Warszawa możliwe jest m.in. w poradni chirurgicznej Rad-Med.

Leczenie żylaków: jak przebiega?

Dawniej proces leczenia żylaków wiązał się z poważniejszym zabiegiem chirurgicznym oraz długą rekonwalescencją. Dziś jednak najczęściej leczenie żylaków wykonywane jest metodami nieinwazyjnymi. Pozwalają one pozbyć się uszkodzonych żył efektywnie, a zarazem bez ryzyka blizn i długiego okresu powracania do pełnego zdrowia.

Metody stosowane w nowoczesnych gabinetach chirurgicznych to m.in.:

  • skleroterapia – polegająca na ostrzykiwaniu zmienionych chorobowo żył w celu ich zamknięcia,
  • laseroterapia – żyłę nacina się, wprowadza cewnik i światłowód, a następnie zamyka ją laserowo.

Oba zabiegi nie wymagają długich wcześniejszych przygotowań, ani też uciążliwej rekonwalescencji. Po zakończeniu wystarczy jedynie nosić specjalną pończochę uciskową przez kilka dni. Efekt estetyczny pojawia się po kilku dniach – kilku tygodniach i na stałe eliminuje problem.