Laserowe leczenie żylaków EVLT

Laserem neoV 1470

Operacje laserem wewnątrznaczyniowym (EVLT) Laserowe leczenie żylaków EVLT Laserem neoV  1470 Laserowe leczenie żylaków metodą EVLT zastępuje klasyczny zabieg chirurgiczny (stripping). Leczeniu może poddać się każdy pacjent, u którego występuje stwierdzona niewydolność żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej. Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych może być stosowana w każdym stadium niewydolności żylnej, nie ma również ograniczeń wiekowych dla pacjentów. Jest zabiegiem mało inwazyjnym, szczególnie przy porównaniu do klasycznej techniki chirurgicznej.  Sam zabieg trwa około godziny .Nie pozostawia na skórze blizn. Pacjent opuszcza  ośrodek w dniu zabiegu i może powrócić do normalnej aktywności następnego dnia. W porównaniu do metody tradycyjnej, zabieg laserowy wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem powikłań. Dolegliwości bólowe po zabiegu nie są duże i nie zakłócają normalnego życia. Skuteczność procedury przewyższa klasyczny zabieg operacyjny i sięga według różnych źródeł naukowych 98%. Zalety metody leczenia żylaków kończyn dolnych laserem:

  • nie wymaga hospitalizacji (wyjście do domu w dniu zabiegu)
  • znieczulenie miejscowe
  • krótki czas zabiegu
  • brak nacięć i blizn pooperacyjnych
  • szybki powrót do codziennej aktywności
  • wysoka skuteczność zabiegu
  • małe ryzyko powikłań

 

Ta nowoczesna metoda leczenia endowaskularnego pozwala na zamknięcie światła dużej żyły bez wykonywania nacięć na skórze, co jest niemożliwe do uzyskania metodami tradycyjnymi. Istota tej metody polega na wprowadzeniu do światła niewydolnej żyły światłowodu, którego końcówka emituje światło lasera. Wyzwolona w ułamku sekundy energia powoduje podgrzanie krwi i koagulację białka śródbłonka naczynia oraz szybkie obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły. Nie jest koniczne usuwanie tej żyły, jak to się dzieje w metodach tradycyjnych.  Obecnie używamy najnowszy systemy laserowy Laser neoV 1470 firmy Neo Laser  ze światłowodami radialnymi, które zapewniają najskuteczniejsze zniszczenie ściany żyły równomiernie wzdłuż jej całego obwodu za pomocą pierścienia świetlnego. 

Przebieg zabiegu: Na początku lekarz zaznacza przebieg niewydolnych żył powierzchownych (mapuje) przy pomocy aparatu USG, oznacza odgałęzienia oraz miejsce wprowadzenia włókna laserowego. Po przygotowani pacjenta i miejscowym znieczuleniu skóry pod kontrolą USG wprowadza się do żyły włókno laserowe – światłowód (zwykle poniżej kolana) Miejscowo ostrzykuje skórę i tkankę podskórną wzdłuż przebiegu niewydolnych żył za pomocą pompy perystaltycznej, co umożliwia szybkie wytworzenie ochronnego znieczulającego płaszcza wodnego, który dodatkowo powoduje dociśnięcie żyły do światłowodu Uruchamia się laser i powoli wycofuje włókno powodując zamknięcie niewydolnej żyły Po zabiegu na kończynę zakładany jest opatrunek uciskowy (zwykle w postaci specjalnej pończochy o stopniowanym ucisku)

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rezerwacji terminu drogą telefoniczną bądź on-line.

+48 600 877 751