Odtruwania

Nasza poradnia służy pomocą w celu szybszego przywrócenia do prawidłowego funkcjonowania organizmu poprzez skuteczniejsze nawodnienie dożylne w porównaniu do doustnego, oraz na uzupełnienie elektrolitów podawanych dożylnie czasami łącznie z preparatami Vitaminowymi, itp.

Alkoholizm jest poważnym problemem, który prowadzi do nie tylko wielu zdrowotnych zaburzeń, ale w znacznym stopniu upośledza również funkcjonowanie w społeczeństwie. Według statystyk aż 12% Polaków ma problemy z nadmiernym spożywaniem napojów procentowych. Aby wykonać pierwszy krok do życia w trzeźwości, konieczne jest podjęcie świadomej terapii.

Leczenie poważnych uzależnień, w tym leczenie alkoholizmu musi rozpocząć się od detoksu. Jedynie profesjonalne podejście do tematu zwiększa szansę na pozbycie się nałogu. Odtruwanie alkoholowe zazwyczaj jest procesem długotrwałym i wymagającym od chorego cierpliwości. Mechanizm uwalniania się od problemu związany jest z pokonaniem wielu blokad we własnej psychice. Psychoterapia w połączeniu z farmakoterapią daje najlepsze efekty. Jedną z metod wspomagających jest wszywka alkoholowa Esperal. Disulfiram to środek, którego działanie opiera się na blokowaniu dehydrogenazy aldehydowej rozkładającej alkohol w wątrobie. Wówczas po wypiciu nawet niewielkiej ilości trunku pojawią się nieprzyjemne dla organizmu objawy, w tym m.in. nudności, bóle i zawroty głowy, duszności, tachykardia, pokrzywka, a nawet ataki lęku i paniki. Dolegliwości takie mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin. Warto podkreślić, że Esperal nie jest lekiem, a jedynie jednym ze sposobów zniechęcenia do alkoholu. Sama myśl o konsekwencjach picia powinna skutecznie powstrzymać chorego od sięgnięcia po pierwszy kieliszek.

W Poradni Chirurgiczno Diagnostycznej Rad Med w Warszawie zasięgnąć można więcej informacji o tym, czym jest wszywka alkoholowa Esperal i jakie są wskazania i przeciwwskazania do jej użycia. Zabieg wszczepienia wykonuje chirurg, wszywając produkt pod skórę osoby uzależnionej. Zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań.

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rezerwacji terminu drogą telefoniczną bądź on-line.

+48 600 877 751