Wszywki alkoholowe Esperal – Warszawa

Implantacja Esperalu

Wszywki alkoholowe Esperal Warszawa - leczenie alkoholizmu

Esperal („Wszywka”) jest to nazwa medykamentu, która zawiera w swoim składzie substancję aktywną disulfiram. Lek ten stosowany jest w leczeniu alkoholizmu.

Osoba z wszytym esperalem odczuwa bardzo nieprzyjemne dolegliwości po wypiciu alkoholu. Lek ten działa na zasadzie blokady psychicznej i u niektórych ludzi może być skuteczną metodą w leczeniu choroby alkoholowej. Sama jego nazwa była używana do 2009. Po wznowieniu produkcji lek ten jest sprzedawany jako Anticol oraz Disulfiram WZT.

Esperal dostępny jest w dwóch postaciach:

 • tabletki do połykania
 • wszywka – tabletek do implantacji

Wszywka alkoholowa w naszym gabinecie w Warszawie

Coraz więcej osób zmaga się z problemem alkoholowym. Wśród metod leczenia alkoholizmu bardzo dobre efekty osiąga esperal. Warto jednak wiedzieć, że działanie wszywki alkoholowej jest bardzo indywidualne i na każdego działa inaczej. Wielu osobom jego stosowanie pozwala zachować abstynencję i nie wracają do nałogu. Z kolei inni nie piją przynajmniej w czasie działania tego leku. Dlatego należy wiedzieć, że najlepsze efekty osiąga się dzięki połączeniu esperalu oraz silnej woli. Standardowo uznaje się, że wszywka alkoholowa działa kilka miesięcy, zazwyczaj około dziewięciu. Jednak nieprzyjemne efekty po spożyciu alkoholu mogą utrzymywać się nawet do roku. Ponadto istnieją przeciwwskazania do tego zabiegu, wśród których można wymienić cukrzycę, padaczkę, choroby nerek, wątroby, nowotwory, choroby układu oddechowego, niedoczynność tarczycy, a także choroby psychiczne, w tym psychozy. Absolutnie nie można stosować wszywki alkoholowej w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Ponadto w trakcie leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani obsługiwać maszyn będących w ruchu. Disulfiran zawarty w Esperalu niestety może powodować interakcję z innymi lekami. Warto zauważyć, że wzmacnia on działania fenytoiny i może doprowadzić do objawów toksycznych. W przypadku stosowania doustnych leków przeciwzakrzepowych znacząco zwiększa się ryzyko krwawienia. Może również zwiększyć stężenie perfenazyny. 

Kiedy i dlaczego rozważyć wszywki?

W walce z uzależnieniem od alkoholu próbowałeś już różnych sposobów? Choroba trwa, a Ty nie możesz w pełni cieszyć się urokami życia? Jeśli chęć abstynencji jest w Tobie silna i jesteś gotowy zawalczyć o życie z dala od nałogu, możesz poszukać pomocy u nas. Metoda, którą proponujemy, wielu pacjentów wsparła w pozbyciu się uzależnień nie tylko doraźnie, ale też długofalowo. Nasze doświadczenie pokazuje, że wszywkę alkoholową – Esperal, najczęściej można potraktować jako dodatkową motywację z rezygnacji z picia alkoholu. Wizja tego, że po spożyciu trunku będziesz odczuwał bóle, dyskomfort, zaburzenia widzenia, duszności, zakłócenia oddychania i pracy serca najskuteczniej odstraszają od jednorazowego upicia się. Konsekwencje są znacznie poważniejsze niż kac, dlatego dla wielu osób, znajdujących się w sidłach uzależnień stanowią najlepszą przeszkodę i motywację, by nie poddać się pokusie.

Gwarantujemy wysoki poziom konsultacji – nasi pacjenci mogą liczyć na profesjonalną pomoc i bardzo dobry kontakt z lekarzem prowadzącym. Zaleca on najlepszą formę aplikacji leku, omawia możliwe skutki uboczne, wyjaśnia, jaka będzie reakcja organizmu. Dzięki temu osoba, która chce zrezygnować ze spożywania alkoholu, podejmuje decyzję świadomą.

Cena i skuteczność wszywki alkoholowej Esperal

Opinie naszych pacjentów oraz statystyki potwierdzają skuteczność wszywki. Poprawia ona jakość życia, a często ratuje zdrowie. Z drugiej strony najlepsze efekty osiągają ci, którzy wykazują silną wolę w walce z nałogiem. Dobrym pomysłem jest prowadzona równolegle terapia leczenia alkoholizmu. Lekarz, do którego udasz się na konsultację, wyjaśni, na czym polega walka z chorobą alkoholową i przedstawi, jakie masz opcje. Nasze usługi obejmują dwa rodzaje aplikacji leku – w formie wszywki (w znieczuleniu miejscowym wykonuje się nacięcie chirurgiczne i umieszcza esperal pod skórą) lub tabletek. Jeśli chcesz, możesz umówić się na implantację w gabinecie lub wybrać wizyty domowe.

Cena usług w Rad Med Warszawa zależy od tego, jaki rodzaj szwów zostaje wybrany i czy pacjent zdecyduje się na odtruwanie oraz wyrównywanie poziomu elektrolitów we krwi, oraz tego czy pacjent wybrał wizyty domowe.

Profesjonalne wsparcie, które zapewniają nasi lekarze, indywidualne podejście do problemu, dokładne omawianie reakcji organizmu i wreszcie wizyty w naszej poradni niedaleko centrum Warszawy pomagają skutecznie wspierać w walce z nałogiem alkoholowym.

Jak działa wszywka alkoholowa disulfiram (esperal)?

Działanie esperalu polega na zablokowaniu enzymu biorącego udział w metabolizmie alkoholu w wątrobie(dehydrogenazy aldehydowej). W wyniku tego procesu w organizmie człowieka gromadzą się metabolity, których działanie przypomina znacznie zwielokrotnione uczucie „kaca”. Objawy te są na tyle nieprzyjemne, że osoba odczuwa strch przed ponownym sięgnięciem po alkohol.

Disulfiram hamuje tę reakcję, poprzez zablokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej. W wyniku tego aldehyd octowy nie może być dalej przekształcany do do jego nieszkodliwej formy. W organizmie osoby leczącej się disulfiramem stężenie aldehydu octowego w organizmie wzrasta 5-10 krotnie w porównaniu do standardowej wartości. Kumulująca się w organizmie substancja toksyczna powoduje objawy zatrucia. Po 5-10 minutach od spożycia alkoholu pacjent zaczyna odczuwać przykre dolegliwości, dlatego lek ten należy stosować pod okiem lekarza. Obawa przed tą reakcją może powstrzymać osobę uzależnioną od konsumpcji napojów alkoholowych.

Jakie efekty występują jeśli wypiję alkohol po Esperalu?

Pierwsze efekty pojawiają się już 10 minut po wypiciu alkoholu. W przypadku wypicia alkoholu przez osobą na terapii disulfiramem nieprzyjemny objawy twają od 4-10 godzin. Obejmują one:

 • wymioty
 • zawrot głowy
 • zaczerwienioną twarz
 • pokrzywkę
 • ból głowy
 • nudności
 • duszności
 • pocenie się
 • tachykardię

Warszawa – esperal w formie doustnej

Osoby, którym doskwiera ból po implantacji wszywki Esperal, mogą zdecydować się na alternatywę w postaci tabletek. Jednak wymaga to odpowiedzialności i samozaparcia, gdyż leki muszą być brane regularnie, aby dawały ten sam efekt, co wszywki alkoholowe. W tym przypadku lek  uwalniany jest bardzo szybko, ale działa przez krótki czas. Jest oparty na tej samej substancji czynnej. Tutaj przykładem może być Anticol. Należy wiedzieć, że zarówno wszycie esperalu np. w placówce medycznej w Warszawie, jak i branie medykamentów możliwe jest tylko u osób, które od minimum 48 godzin nie piły alkoholu. Lek zawsze stosuje się według zaleceń lekarza. Zazwyczaj przyjmuje się jedną tabletkę rano przez około 2 tygodnie. Następnie należy stosować dawkę podtrzymującą zredukowaną o połowę w stosunku do terapeutycznej. Trzeba pamiętać, że bezwzględnie zabronione jest używanie produktów, które mogą zawierać alkohol. Wśród nich można wyróżnić np. płyny do płukania ust, czy wodę kolońską, a także perfumy, gdyż nawet skóra nie powinna przyjmować ani grama alkoholu.     

Na czym polega implantacja wszywki alkoholowej Esperal 

Zabieg wszycia Esperalu wykonuje chirurg – w gabinecie lub w domu pacjenta. Jest to bardzo prosta procedura polegająca na drobnym nacięciu skóry i podskórnym umieszczeniu tabletek disulfiramu, a następnie zaszyciu.

W naszym gabinecie lub w domu pacjenta wykonujemy zaszycie alkoholowe – zabieg w znieczuleniu miejscowym. Po implantacji Esperalu zakładamy szwy nierozpuszczalne lub na życzenie pacjenta rozpuszczalne. Po zabiegu wizyta kontrolna gratis w celu oceny rany. Szwy niewchłanialne należy zdjąć miedzy 7 a 10 dobą.

Wszywka Warszawa Esperal - zabieg wszycia Esperalu w gabinecie lub w domu pacjenta

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rezerwacji terminu drogą telefoniczną bądź on-line.

+48 600 877 751