Poradnia proktologiczna Warszawa – lekarz proktolog

Proktolog to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu chorób jelita grubego oraz odbytnicy. Bez względu na to, czy problemem są choroby zapalne, zmiany nowotworowe czy np. hemoroidy – proktolog podejmuje odpowiednie działania diagnostyczne oraz leczenie, którego celem jest wyeliminowanie problemów. Pacjenci na terenie Warszawy mogą skorzystać z konsultacji u lekarza proktologa Rad-Med. Nasz poradnia proktologiczna to najlepszy wybór. Doświadczony lekarz zapewni kompleksową opiekę medyczną przy wszelkich problemach związanych ze schorzeniami odbytu, szczeliny odbytu oraz jelita grubego.

Lekarz proktolog Warszawa – centrum medyczne Rad Med

Problemy fizjologiczne związane z trawieniem i wydalaniem nie powinny być dla osób na nie cierpiących wstydliwe. Specjalista może dokładnie zdiagnozować chorobę w oparciu o dostępne metody. Przede wszystkim bardzo ważny jest wywiad dotyczący schorzeń występujących w rodzinie. Do wizyty warto zatem odpowiednio się przygotować, gdyż może to znacznie przyspieszyć rozpoznanie i pozwolić wprowadzić odpowiednie leczenie. Lekarz proktolog będzie pytał przede wszystkim o dietę i styl życia, gdyż one mają duży wpływ na występowanie wielu dolegliwości układu pokarmowego. Należy również przygotować się na badanie kanału odbytu, które ma na celu sprawdzenie, czy nie znajdują się w nim guzki, czy żylaki odbytu. To podstawowa profilaktyka raka odbytnicy. Niepokojące objawy bądź wykrycie zmian są wskazaniem do dalszej diagnostyki. Poradnia proktologiczna Rad Med Warszawa oferuje kompleksowe rozpoznanie i terapię chorób z zakresu proktologii.

Na jakie badania może skierować proktolog?  

W uzasadnionych przypadkach, po dokonaniu podstawowego badania per rectum, proktolog może skierować pacjenta na badania endoskopowe. To dzięki nim możliwe jest pobranie wycinków do badania histopatologicznego, w przypadku stwierdzenia polipów czy guzów. W poradni proktologicznej Rad-Med w Warszawie specjalista chorób końcowego odcinka układu pokarmowego może wykonać retoskopię, anoskopię, lub skierować  pacjenta na kolonoskopię. W przypadku dwóch pierwszych można także uzyskać wymazy do badania bakteriologicznego i mykologicznego.  Do każdego z tych badań trzeba odpowiednio się przygotować, dlatego nie mogą być wykonane przy okazji pierwszej wizyty. W przypadku retoskopii konieczne jest bowiem stosowanie diety płynnej na dwa dni przed badaniem, a także wlewek doodbytniczych preparatów takich jak Rectanal. Przed wykonaniem badania proktolog musi również absolutnie wykluczyć u pacjenta występowanie Choroby Leśniewskiego-Crohna, a także wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Anoskopia może wymagać z kolei wykonania lewatywy. Tutaj przeciwwskazaniem jest choroba hemoroidalna drugiego i trzeciego stopnia. Kolonoskopia jest ważnym badaniem, które wykonywać powinny wszystkie osoby po 50 roku życia. Pozwala bowiem zdiagnozować u pacjentów m.in. raka jelita grubego, a mężczyźni i kobiety w tym wieku są w grupie zwiększonego ryzyka. Przed tym badaniem 3 dni należy pozostawać na diecie płynnej, a na dzień przed nim przyjąć odpowiednie, przepisane przez lekarza, dawki środka przeczyszczającego. Tutaj istotne znaczenie ma bowiem dokładne obejrzenie wnętrza jelita.

Doświadczony lekarz proktolog: poradnia proktologiczna – Rad Med Warszawa

Poza hemoroidami, czyli żylakami odbytu, proktolog może pomóc m.in. przy schorzeniach takich jak: wypadnięcie odbytu, szczeliny odbytu, choroba Leśniowskiego – Crohna, czy przy urazach końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Do wizyty skłonić mogą m.in. poważne problemy z wypróżnieniami, np. długie i uciążliwe zaparcia, krwawienie z odbytu, obecność żylaków odbytu, świąt, pieczenie czy też bolesność i inne „podejrzane” zmiany.

Nasza poradnia proktologiczna oferuje szeroki zakres leczenia. Diagnostyka objąć może m.in. wykonanie badania per rectum, rektoskopię,  fiberosigmoidoskopię, a także kolonoskopię – w zależności od specyfiki problemu, z którym zgłasza się pacjent. Konsultacja proktologiczna i badanie pozwoli wskazać właściwy kierunek przez lekarza i przywrócić pacjentowi komfort oraz zdrowie. Jeśli chcesz się umówić na konsultację z lekarzem proktologiem, skontaktuj się z nami i ustal dogodny dla siebie termin wizyty. 

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rezerwacji terminu drogą telefoniczną bądź on-line. Umów wizytę na wolny termin.

+48 600 877 751