Poradnia i centrum leczenia ran przewlekłych – Warszawa

Jak wygląda leczenie ran przewlekłych w Rad-Med?

W Rad-Med skonsultujesz się z doświadczonym lekarzem specjalistą. Przeprowadzi on z Tobą pełny wywiad medyczny oraz dokona dokładnych oględzin chorego miejsca, oceniając czy są to rany przewlekłe oraz wskazując ich charakter.

W zależności od tego, czy rany, które posiadasz to owrzodzenie podudzi, odleżyny czy zespół stopy cukrzycowej, zostanie dobrany odpowiedni kurs leczenia, którego celem będzie minimalizacja dyskomfortu i zapewnienie wsparcia procesu prawidłowego gojenia.

Poradnia leczenia ran przewlekłych – Warszawa

W przypadku leczenia ran przewlekłych należy zastosować strategię Time, która ma na celu optymalizację procesu gojenia. W poradni leczenia ran przewlekłych po diagnostyce zostaje wdrożone właściwe postępowanie medyczne. W centrum leczenia ran wykorzystywana jest terapia podciśnieniowa, która uważana jest za jedną z najbardziej innowacyjnych metod. Coraz częściej jest rutynowym postępowaniem. Warto zauważyć, że jej pozytywne oddziaływanie zwiększa przepływ krwi w ranie aż 4-krotnie, co pozwala na zwiększenie ilości ziarniny powyżej 60%. Dzięki temu proces gojenia jest znacznie szybszy. Kolejną metodą naszej poradni leczącej rany jest oczyszczanie rany przy pomocy lasera. Jest to niezwykle pozytywny sposób oczyszczania trudno gojących bądź też niegojących się ran ze zmian martwiczych. W wielu przypadkach przy ranach bolesnych z martwicą stosujemy terapię larwalną dzięki której bez bólowo uzyskujemy oczyszczenie rany z martwicy co znacznie przyśpiesza gojenie się ran. Dzięki temu dochodzi do wyjałowienie owrzodzeń z flory bakteryjnej, a także grzybiczej. W poradni Rad-Med w Warszawie można skorzystać z wielu innowacyjnych sposobów leczenia ran przewlekłych.

Co sprawia, że powstają przewlekłe rany?

Przyczyn, dla których powstają różnego rodzaju rany przewlekłe takie jak np. owrzodzenie podudzi są różnorodne – począwszy od cukrzycy, zmian neuropatycznych czy zmian naczyniowych, aż po długotrwały ucisk, problemy z układem immunologicznym i więcej. By proces leczenia takich ran byłe efektywny, konieczna jest konsultacja i opieka lekarza chirurga.

Owrzodzenia, rany przewlekłe, odleżyny… niewłaściwe leczenie może doprowadzić do poważnych powikłań, a przede wszystkim – utrudnić codzienne życie. Rad-Med w mieście Warszawa oferuje wsparcie, gdy chodzi o owrzodzenia żylne, leczenie odleżyn oraz leczenie ran przewlekłych takich, jak m.in.:

  • owrzodzenie podudzi,
  • odleżyny
  • owrzodzenia żylne goleni,
  • stopa cukrzycowa,
  • rany o mieszanej etiologii,
  • ropne zgorzelinowe zapalenie skóry,
  • rany immunologiczne i hematologiczne,
  • owrzodzenia nowotworowe i inne.

W naszej poradni uzyskasz kompleksową pomoc.

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rezerwacji terminu drogą telefoniczną bądź on-line.

+48 600 877 751