Usuwanie zmian skórnych

Brodawki, włókniaki, kurzajki, pieprzyki, znamiona – to tylko niektóre spośród zmian skórnych, które można usunąć z pomocą lekarza chirurga. Nowoczesne metody, którymi przeprowadzane jest usuwanie zmian skórnych pozwala na niemal nieinwazyjne pozbycie się ich – w sposób niewymagający długiej rekonwalescencji. Poradnia Chirurgiczna Rad-Med w Warszawie wykonuje usługi takie jak m.in. usuwanie brodawek, pieprzyków czy znamion, zapewniając Pacjentom kompleksowe wsparcie lekarza chirurga oraz szeroki wybór metod zabiegowych. Usuwanie zmian skórnych: Warszawa i okolice Pozbycie się brodawek, kurzajek czy różnego rodzaju włókniaków dla większości Pacjentów jest koniecznością. Chodzi przede wszystkim o kwestie estetyczne, ale i medyczne. Nie można jednak decydować się na usuwanie włókniaków czy też usuwanie pieprzyków samodzielnie. O podjęciu takiego kroku zadecydować powinien zawsze lekarz chirurg. Specjalista:

  • dokładnie zdiagnozuje zmianę skórną – określając precyzyjnie, czym jest,
  • przeanalizuje, czy najlepszą metodą postępowania będzie leczenie objawowe, czy też zabiegowe usuwanie znamion wszelkiego typu,
  • w razie potrzeby – przeprowadzi zabieg oraz wyśle fragment wyciętej tkanki do badań histopatologicznych, bo potwierdzić charakter powstałych zmian.

Usuwanie kurzajek – więcej niż zabieg kosmetyczny

Brodawki zwane kurzajkami to zmiany skórne, które dotykają mniej więcej co dziesiątego z nas. Pojawiają się w wyniku infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego HPV i są wysoce zaraźliwe. Zarazić się nimi można m.in. na basenie, po infekcji ranie na skórze, przy używaniu cudzego obuwia, pod prysznicem, np. na siłowni i w wielu innych sytuacjach. Choć kurzajki same w sobie nie są niebezpieczne, wywołują dyskomfort, a także powodują rozprzestrzenianie się wirusa. Właśnie dlatego warto się zdecydować na profesjonalne usuwanie brodawek. Usuwanie kurzajek w gabinecie lekarskim może się odbyć poprzez ich zamrożenie, wypalenie chemiczne lub laserowe bądź chirurgiczne wycięcie. Zabieg nie należy do bolesnych i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Warto się mu poddać, by uniknąć przekształcenia się brodawki w postać złośliwą. Usuwanie pieprzyków i innych znamion Znamiona skórne takie jak pieprzyki czy włókniaki mogą wystąpić w różnych miejscach na ciele. Zazwyczaj decydujemy się na usuwanie znamion tego typu z dwóch powodów. Po pierwsze – to kwestia estetyki, zwłaszcza gdy pieprzyk znajduje się w widocznym miejscu. Po drugie zaś, usunięcie bywa konieczne z powodów medycznych – tak, by znamię nie przekształciło się w niebezpieczny dla zdrowia nowotwór. Kiedy zdecydować się na usuwanie włókniaków czy pieprzyków? Podstawą decyzji powinna być zawsze konsultacja z lekarzem. Chirurg dokładnie obejrzy i zbada zmianę, a następnie podejmie decyzję co do postępowania z nią. Po wycięciu zaś, przekaże wycinek tkanki do badań histopatologicznych, by potwierdzić rodzaj zmian i wykluczyć ich nowotworowy charakter.

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rezerwacji terminu drogą telefoniczną bądź on-line.

+48 600 877 751