Usuwanie pajączków na nogach Warszawa

 

Teleangiektazje to zaburzenie krążenia żylnego w postaci pojawiających się na nogach siwofioletowych pajączków. Znacznie częściej występują u kobiet niż u mężczyzn, zwłaszcza po ciąży, kiedy to następuje wzrost działania progesteronu, co wpływa na osłabienie ścian naczyń żylnych. Ten problem często pojawia się też u osób między 30 a 35 rokiem życia, a drugim okresem wzrostu liczby przypadków niewydolności  żylnej, której skutkiem są pajączki na nogach, przypada na 50 i 60 rok życia. Na szczęście można je usunąć w poradni chirurgiczno-diagnostycznej Rad-Med świadczącej również usługi z zakresu medycyny estetycznej.  

Schorzenia naczyniowego i defektu kosmetycznego, jakim jest teleangiektazja, można się pozbyć. Wystarczy zdecydować się na zabieg zamykania naczyń usuwania pajączków na nogach. Podstawową metodą jest tutaj skleroterapia. Jej skuteczność jest bardzo duża, a nawroty w zmienionym chorobowo miejscu bardzo rzadkie. Postępowanie medyczne polega na iniekcji do wnętrza zmienionych chorobowo naczynek sklerotyzantu, czyli roztworu środka leczniczego. Właśnie ze względu na używaną w trakcie zabiegu substancję wyróżnia się kilka rodzajów obliteracji. W odmianie klasycznej używane są: płynne roztwory chlorku sodu, o odpowiednim stężeniu, chromowe pochodne glicerolu, a także etanoloamina, bądź polidokanol. Środek sklerotyzujący może mieć także formę pianki. Warto zauważyć, że mimo pojawiania się innych metod leczenia, usuwanie drobnych żylaków przy pomocy iniekcji, ze względu na znaczne zniwelowanie liczby nawrotów, stosowana jest najczęściej.

 

Usuwanie pajączków – Warszawa

Ze względu na konieczność precyzji w trakcie laserowego zamykania naczynek i usuwania teleangiektazji wykorzystywane są metody pomocnicze, a dokładnie wizualizacja. Płytko położone pajączki mogą zostać usunięte bez pomocy narzędzi optycznych. Tutaj wystarczy doświadczenie i precyzja lekarza. Można na nią liczyć, decydując się na laserowe zamykanie naczynek na nogach w poradni Rad-Med w Warszawie, gdzie zatrudnieni są najlepsi chirurdzy naczyniowi i angiolodzy. Zmiany naczyniowe, które są położone od 1 do 3 mm pod skórą, muszą zostać oświetlone w trakcie zabiegu zimnym światłem. Nie trzeba się obawiać, gdyż nie wywołuje ono żadnych podrażnień. Pajączki mogą znajdować się jeszcze głębiej i w przypadku takich zmian naczyniowych pomocna jest ultrasonografia. Warto podkreślić, że zabieg usuwania naczynek nie jest bolesny tak samo jak laserowe leczenie i usuwanie żylaków kończyn dolnych. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać delikatny dyskomfort. Czas jego trwania to około 30 minut, zatem niedługo. Tutaj przed jego wykonaniem niezwykle istotne jest wykonanie USG Dopplera, czyli badanie przepływu krwi, które jednocześnie pozwala określić dokładne położenie zmian żylnych.

Leczenie niewydolności żylnej – Warszawa. Jak przygotować się do usuwania pajączków i jakie są zalecenia pozabiegowe?

Decyzja o zabiegu musi być poparta wywiadem zdrowotnym, gdyż istnieją przeciwwskazania do wykonania skleroterapii i w takiej sytuacji stosowana jest laseroterapia. Nie mogą z niego korzystać osoby uczulone na środki sklerotyzujące, kobiety w ciąży, osoby z jawną wadą serca, cierpiące na ostrą zakrzepicę żylną lub miażdżycę tętnic. Przed zabiegiem nie można stosować balsamów ani się opalać. Po jego wykonaniu pacjent powinien od razu chodzić przez co najmniej godzinę, gdyż to przyspiesza zamykanie rozszerzonych naczynek. Ten pierwszy etap leczenia może trwać nawet 3-4 tygodni. Warto wiedzieć, że potem ma jeszcze miejsce wchłanianie naczynia, które w zależności od wielkości zmiany, trwa nawet kilka miesięcy. Zwykle konieczne jest również wykonanie cyklu iniekcji w odstępach 2-5 tygodniowych. Istotne znaczenie w przyspieszeniu procesu dochodzenia do zdrowia ma metoda uciskowa, czyli noszenie specjalnych rajstop uciskowych, najczęściej przynajmniej przez miesiąc. W kompresjoterapii najczęściej stosuje się wyroby o drugim stopniu ucisku.

Skuteczne usuwanie pajączków

Wiele kobiet, które zmagają się z problemem pajączków, decyduje się na stosowanie kremów i preparatów na usuwanie naczynek. Niestety efekty zazwyczaj się niezadowalające — skóra nie wygląda na zdrową, a pojedyncze zmiany nie znikają. Co sprzyja pękaniu naczyń krwionośnych na nogach? Jest to na pewno: częsta ekspozycja na słońce, prowadzenie siedzącego trybu życia, korzystanie z solarium, wystawianie skóry na działanie zmiennych temperatur. Aby usuwanie pajączków miało sens, warto unikać tych obciążających okoliczności i wyjątkowo chronić obszary, na których pękają naczynia (głównie na nogach, szczególnie w okresie letnim).

Kiedy jednak domowa pielęgnacja i unikanie światła słonecznego nie wystarczają, by pokonać problem, warto rozważyć leczenie laserem. To skuteczny sposób pokonania choroby, ale też polepszenia kondycji i wyglądu skóry, szczególnie na nogach. Kobiety, które chcą czuć się dobrze w swojej skórze i poprawić estetykę dolnych części ciała mogą wybrać laser i umówić się na konsultacje w naszym centrum w Warszawie. W takim przypadku lekarz przeprowadzi dokładny wywiad, aby ustalić, czy można wykonać zabiegi i jaka powinna być ich częstotliwość. Regularność w przypadku laseroterapii jest kluczem do osiągnięcia trwałej poprawy wyglądu skóry na całej długości nóg.

Nasz lekarz poinformuje Cię, czego unikać po zabiegu, co stosować, jak przebiega proces leczenia, czego wymaga się od pacjentów,jaki okres będzie potrzebny na rekonwalescencję oraz w jakiej kondycji są naczynka na nogach. Na tej podstawie wspólnie ustalicie, jakie zabiegi i w ilu cyklach wykonać, aby osiągnąć i utrzymać pożądane rezultaty. Lekarz w kilku krokach przygotuje Cię do laseroterapii, a także ustali, ile dni musi minąć pomiędzy poszczególnymi sesjami.

Nie chcesz tracić wielu godzin na nieefektywną domową pielęgnację? Wiesz, czym grozi bagatelizowanie pajączków i dzięki tej wiedzy wolisz oddać się w ręce specjalistów? W Warszawie kilku lekarzy czeka na Ciebie w naszym centrum.

Co warto wiedzieć na temat laserowego usuwania naczynek?

Chociaż laserowe zamykanie naczynek jest obecnie zabiegiem coraz bardziej powszechnym, to jednak warto dobrze się do niego przygotować.  Zabieg może dotyczyć wszystkich obszarów ciała, szczególnie tych, które są wyjątkowo narażone na pajączki, a więc podudzia, uda, twarz. Zmiany pojawiają się głównie na nogach, ponieważ to tutaj, tuż pod naskórkiem znajdują się kruche naczynka, które pękają w wyniku:

  • zaburzeń krążenia,
  • nieprawidłowej gospodarki hormonalnej,
  • uwarunkowań genetycznych.

Usuwanie takich naczyń w przychodni w Warszawie wskazane jest również ze względu na ryzyko wystąpienia poważniejszych chorób w przyszłości. Nawet drobne zmiany mogą być groźne i zwiastować pojawienie się żylaków. Należy rozważyć możliwość zamykania naczyń, szczególnie jeśli w rodzinie występowały przypadki problemów żylnych.

W trosce o piękny wygląd i dobrą kondycję ciała z pomocą lasera można pozbyć się popękanych naczynek i utrudnić pajączkom powrót w przyszłości. Wiązka lasera skierowana miejscowo na skórę z widocznymi zmianami uwalnia energię, poprzez którą podnosi się temperatura i obkurczają się ścianki naczyń krwionośnych. W efekcie następuje zamykanie naczynek na nogach.

Pacjentom w Warszawie rekomendujemy serię zabiegów, które ukierunkowane są napoprawę wyglądu oraz kondycji żył. Laser likwiduje nie tylko popularne pajączki, ale też zmiany rumieniowate, przebarwienia, włókniaki.Obszary skóry zostają oczyszczone i odzyskują swoją dawną formę. Możesz odnotować nie tylko widoczne efekty na nogach i pozostałych częściach ciała, ale też poprawić swoje samopoczucie i podnieść pewność siebie. Dla wielu kobiet zabiegi na naczynia krwionośne okazały się ratunkiem.

Jeżeli interesuje Cię Warszawa, to konsultacja w sprawie zabiegu może odbyć się w naszym centrum po wcześniejszym umówieniu wizyty. Dysponujemy kompleksowo wyposażonym zapleczem, dzięki temu możemy wykonać skanowanie naczyń w celu ocenienia ich kondycji i opracowania najlepszej metody leczenia. Posiadamy nowoczesny laser, który obsługiwany jest przez specjalistów oraz przeprowadzamy zabiegi takie jak miniflebektomia. Gwarantujemy, że będąc pod ich opieką przez cały proces, zarówno przed, jak i po zabiegu otrzymasz najlepszą pomoc.