Usuwanie pajączków na nogach – Warszawa

Teleangiektazje to zaburzenie krążenia żylnego w postaci pojawiających się na nogach siwofioletowych pajączków. Znacznie częściej występują u kobiet niż u mężczyzn, zwłaszcza po ciąży, kiedy to następuje wzrost działania progesteronu, co wpływa na osłabienie ścian naczyń żylnych. Ten problem często pojawia się też u osób między 30 a 35 rokiem życia, a drugim okresem wzrostu liczby przypadków niewydolności  żylnej, której skutkiem są pajączki na nogach, przypada na 50 i 60 rok życia. Na szczęście można je usunąć w poradni chirurgiczno-diagnostycznej Rad-Med świadczącej również usługi z zakresu medycyny estetycznej.  

Schorzenia naczyniowego i defektu kosmetycznego, jakim jest teleangiektazja, można się pozbyć. Wystarczy zdecydować się na zabieg zamykania naczyń usuwania pajączków na nogach. Podstawową metodą jest tutaj skleroterapia. Jej skuteczność jest bardzo duża, a nawroty w zmienionym chorobowo miejscu bardzo rzadkie. Postępowanie medyczne polega na iniekcji do wnętrza zmienionych chorobowo naczynek sklerotyzantu, czyli roztworu środka leczniczego. Właśnie ze względu na używaną w trakcie zabiegu substancję wyróżnia się kilka rodzajów obliteracji. W odmianie klasycznej używane są: płynne roztwory chlorku sodu, o odpowiednim stężeniu, chromowe pochodne glicerolu, a także etanoloamina, bądź polidokanol. Środek sklerotyzujący może mieć także formę pianki. Warto zauważyć, że mimo pojawiania się innych metod leczenia, usuwanie drobnych żylaków przy pomocy iniekcji, ze względu na znaczne zniwelowanie liczby nawrotów, stosowana jest najczęściej.             

Usuwanie pajączków – Warszawa

Ze względu na konieczność precyzji w trakcie laserowego zamykania naczynek i usuwania teleangiektazji wykorzystywane są metody pomocnicze, a dokładnie wizualizacja. Płytko położone pajączki mogą zostać usunięte bez pomocy narzędzi optycznych. Tutaj wystarczy doświadczenie i precyzja lekarza. Można na nią liczyć, decydując się na laserowe zamykanie naczynek na nogach w poradni Rad-Med w Warszawie, gdzie zatrudnieni są najlepsi chirurdzy naczyniowi i angiolodzy. Zmiany naczyniowe, które są położone od 1 do 3 mm pod skórą, muszą zostać oświetlone w trakcie zabiegu zimnym światłem. Nie trzeba się obawiać, gdyż nie wywołuje ono żadnych podrażnień. Pajączki mogą znajdować się jeszcze głębiej i w przypadku takich zmian naczyniowych pomocna jest ultrasonografia. Warto podkreślić, że zabieg usuwania naczynek i drobnych żylaków nie jest bolesny. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać delikatny dyskomfort. Czas jego trwania to około 30 minut, zatem niedługo. Tutaj przed jego wykonaniem niezwykle istotne jest wykonanie USG Dopplera, czyli badanie przepływu krwi, które jednocześnie pozwala określić dokładne położenie zmian żylnych.    

Leczenie niewydolności żylnej – Warszawa. Jak przygotować się do usuwania pajączków i jakie są zalecenia pozabiegowe?

Decyzja o zabiegu musi być poparta wywiadem zdrowotnym, gdyż istnieją przeciwwskazania do wykonania skleroterapii i w takiej sytuacji stosowana jest laseroterapia. Nie mogą z niego korzystać osoby uczulone na środki sklerotyzujące, kobiety w ciąży, osoby z jawną wadą serca, cierpiące na ostrą zakrzepicę żylną lub miażdżycę tętnic. Przed zabiegiem nie można stosować balsamów ani się opalać. Po jego wykonaniu pacjent powinien od razu chodzić przez co najmniej godzinę, gdyż to przyspiesza zamykanie rozszerzonych naczynek. Ten pierwszy etap leczenia może trwać nawet 3-4 tygodni. Warto wiedzieć, że potem ma jeszcze miejsce wchłanianie naczynia, które w zależności od wielkości zmiany, trwa nawet kilka miesięcy. Zwykle konieczne jest również wykonanie cyklu iniekcji w odstępach 2-5 tygodniowych. Istotne znaczenie w przyspieszeniu procesu dochodzenia do zdrowia ma metoda uciskowa, czyli noszenie specjalnych rajstop uciskowych, najczęściej przynajmniej przez miesiąc. W kompresjoterapii najczęściej stosuje się wyroby o drugim stopniu ucisku.