Leczenie i usuwanie hemoroidów – Warszawa

Hemoroidy odbytu są powszechną dolegliwością, która może powodować wiele uciążliwości w codziennym funkcjonowaniu. By pozbyć się skutecznie choroby hemoroidalnej, należy podjąć leczenie u specjalisty takiego, jak lekarz proktolog. Hemoroidy bowiem są poszerzonymi splotami tętniczo-żylnymi odbytnicy, a terapia może przybrać różne formy – w zależności od skali problemu i stanu zdrowia pacjenta. Na terenie Warszawy leczenie i usuwanie hemoroidów – żylaków odbytu, oferuje m.in. poradnia Rad-Med.

Choroba hemoroidalna – leczenie hemoroidów Warszawa

Pierwsze objawy dolegliwości to świąd i ból okolicy odbytu. Im prędzej hemoroidy zostaną rozpoznane, tym łatwiej wyleczyć je domowymi sposobami. W przypadku uporczywego świądu okolicy odbytu warto zastosować nasiadówki, czyli letnie kąpiele z dodatkiem ziół, np. rumiankiem, czy też mieszanką ziołową z szałwii, kory kasztanowca czy rdestu. Sprawdza się także wilgotna torebka herbaty, gdyż tanina ma działanie przeciwzapalne. Oczywiście należy także stosować czopki i maści aplikowane do odbytnicy a także tabletki na hemoroidy, które mają działanie przeciwzapalne, a jednocześnie zmniejszają obrzęki i świąd. Można sięgnąć po czopki doodbytnicze, które są bogate w naturalne substancje takie jak wyciąg z kasztanowca. W miejscu guzka tworzy się zakrzep, który zapobiega krwawieniu, a jednocześnie niszczy tkankę. Gdy chodzi o żylaki odbytu możesz skorzystać z rożnych metod leczenia hemoroidów. W przypadku zaawansowanych zmian potrzebna jest konsultacja. Warto udać się do poradni specjalistycznej Rad-Med w Warszawie i skorzystać z metody takiej jak leczenie hemoroidów laserem

Laserowe usuwanie hemoroidów i skleroterapia

Gdy jednak stan jest poważniejszy, proces leczenia może przybrać charakter chirurgiczny. Lekarz zaoferować może zabiegi usuwania hemoroidów takie jak m.in. skleroterapia oraz laseroterapia, które pozwolą pozbyć się hemoroidów odbytu trwale, a nie tylko podleczyć schorzenie do następnego okresu nasilenia się objawów. Skleroterapia jest to bezbolesny i szybki sposób pozbycia się problemu. Warto zauważyć, że charakteryzuje się wysoką skutecznością sięgającą 90%. Sam zabieg polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu guzków 3% roztworem aethosklerolu, którego celem jest obkurczenie naczyń krwionośnych, i zamknięcie ich ścian. W ten sposób można pozbyć się także bólu, a sam zabieg nie wymaga znieczulenia i trwa zaledwie 20 minut. Alternatywą jest tutaj laserowe usuwanie hemoroidów przy użyciu lasera LHP. Do poszerzonego guzka krwawniczego zostaje wprowadzony światłowód, a następnie podana wiązka światła. Niszczy ona naczynia hemoroidalne, jednocześnie obkurczając tkankę łączną. Samo kurczenie się poduszki trwa do 6 tygodni, jednak już bezpośrednio po zabiegu można odczuć dużą poprawę. Jest on niezwykle szybki i wykonywany w trybie ambulatoryjnym. Jednocześnie nie jest bolesny.

Inna mało inwazyjną metoda leczenia hemoroidów odbytu to założenie gumowych podwiązek tzw. metoda Barrona. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym u pacjentów z chorobą hemoroidalną w stopniu I, II i III. Skuteczność leczenia choroby hemoroidalnej za pomocą tej metody wynosi do 90% zaleznie od zaawansowania choroby. Przy czym najwyższą 90% skuteczność leczenia obserwuje się najczęściej w przypadku guzków krwawniczych II stopnia, a najniższą w przypadku choroby hemoroidalnej w III stopniu zaawansowania – 75%. Szacuje się, że u około 10% pacjentów leczonych tą metodą po kilku latach od wizyty mogą wrócić objawy choroby hemoroidalnej. Zastosowanie tej metody leczenia jest w pełni bezpieczne i polega na wprowadzeniu do kanału odbytu, przez założony wziernik, ligatora z założoną gumką. Guzek krwawniczy jest – poprzez zastosowanie podciśnienia wciągany do wnętrza przyrządu (ligatora), z którego następnie jest na jego podstawę (szypułę) zakładana podwiązka gumowa, powodująca niedokrwienie jego obwodowej części i odpadniecie po około 5 dniach. Do wykonania zabiegu lekarz używa ligatorów mechanicznych lub ssących.

Jeśli doskwiera Ci choroba hemoroidalna konsultacja proktologiczna pozwoli Ci szybko powrócić do stanu pełnego komfortu.