Leczenie i usuwanie hemoroidów – Warszawa

Hemoroidy są powszechną dolegliwością, która może powodować wiele uciążliwości w codziennym funkcjonowaniu. By pozbyć się ich skutecznie, należy podjąć leczenie u specjalisty takiego, jak lekarz proktolog. Hemoroidy bowiem są poszerzonymi splotami tętniczo-żylnymi, a terapia może przybrać różne formy – w zależności od skali problemu i stanu zdrowia pacjenta. Na terenie miasta Warszawa leczenie hemoroidów oferuje m.in. poradnia Rad-Med.

Leczenie hemoroidów – Warszawa

Im prędzej hemoroidy zostaną rozpoznane, tym łatwiej wyleczyć je domowymi sposobami. W przypadku uporczywego świądu warto zastosować nasiadówki, czyli letnie kąpiele z dodatkiem ziół, np. rumiankiem, czy też mieszanką ziołową z szałwii, kory kasztanowca czy rdestu. Sprawdza się także wilgotna torebka herbaty, gdyż tanina ma działanie przeciwzapalne. Oczywiście należy także stosować czopki, maści, a także tabletki na hemoroidy, które mają działanie przeciwzapalne, a jednocześnie zmniejszają obrzęki i świąd. Można sięgnąć po czopki doodbytnicze, które są bogate w naturalne substancje takie jak wyciąg z kasztanowca. W miejscu guzka tworzy się zakrzep, który zapobiega krwawieniu, a jednocześnie niszczy tkankę. Leczenie hemoroidów może odbywać się różnymi metodami. W przypadku zaawansowanych zmian warto udać się do poradni specjalistycznej Rad-Med w Warszawie.

Usuwanie hemoroidów – Warszawa

Gdy jednak stan jest poważniejszy, leczenie może przybrać charakter chirurgiczny. Chirurg zaoferować może m.in. skleroterapię oraz laseroterapię, które pozwolą pozbyć się hemoroidów trwale, a nie tylko podleczyć schorzenie do następnego okresu nasilenia się objawów. Skleroterapia jest to bezbolesny i szybki sposób pozbycia się problemu. Warto zauważyć, że charakteryzuje się wysoką skutecznością sięgającą 90%. Sam zabieg polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu guzków 3% roztworem aethosklerolu. Dzięki temu naczynia ulegają obkurczaniu, a ściany się zamykają. W ten sposób można pozbyć się także bólu, a sam zabieg nie wymaga znieczulenia i trwa zaledwie 20 minut. Alternatywą jest tutaj laserowe usuwanie hemoroidów przy użyciu lasera LHP. Do poszerzonego guzka krwawniczego zostaje wprowadzony światłowód, a następnie podana wiązka światła. Niszczy ona naczynia hemoroidalne, jednocześnie obkurczając tkankę łączną. Samo kurczenie się poduszki trwa do 6 tygodni, jednak już bezpośrednio po zabiegu można odczuć dużą poprawę. Jest on niezwykle szybki i wykonywany w trybie ambulatoryjnym. Jednocześnie nie jest bolesny.

Inną mało inwazyjną metodą leczenia hemoroidów jest zabieg założenia gumowych podwiązek tzw. metodą Barrona. Zabieg wykonuje się u pacjentów z chorobą hemoroidalną w stopniu I, II i III. Skuteczność leczenia choroby hemoroidalnej tą metodą wynosi do 90. Przy czym najwyższą 90% skuteczność leczenia obserwuje się w przypadku guzków krwawniczych II stopnia, a najniższą w przypadku choroby hemoroidalnej w III stopniu zaawansowania – 75%. Szacuje się, że nawrót choroby hemoroidalnej występuje u około 10% pacjentów leczonych metodą Barrona po kilku latach. Zastosowanie tej metody leczenia jest w pełni bezpieczne i polega na wprowadzeniu przez założony wziernik ligatora z założoną gumką. Guzek krwawniczy jest – poprzez zastosowanie podciśnienia wciągany do wnętrza przyrządu (ligatora), z którego następnie jest na jego podstawę (szypułę) zakładana podwiązka gumowa, powodująca niedokrwienie jego obwodowej części i odpadniecie po około 5 dniach. Do wykonania zabiegu używa się ligatorów mechanicznych lub ssących.

Jeśli doświadczasz problemów z hemoroidami, skonsultuj się z lekarzem – pozwoli Ci to szybko powrócić do stanu pełnego komfortu.