Miniflebektomia

Żylaki, pajączki, niegojące się rany i owrzodzenia podudzi, obrzęki kostek… to tylko kilka dolegliwości, które mogą świadczyć o tym, że cierpisz na choroby żył. Jeśli tak jest, opiekę zapewni Ci lekarz flebolog. To specjalista, którego zadaniem jest diagnozowanie oraz leczenie chorób żył. Konsultacja pomoże ustalić stan Twoich żył, a razie problemów – podjąć odpowiednie leczenie niewydolności żylnej.

Kiedy może pomóc flebolog?

Lekarz flebolog zajmuje się leczeniem wszelkiego rodzaju chorób żył. Jego opieka jest wskazana m.in., gdy Pacjent zmaga się z: zakrzepicą żył, zapaleniem żył, żylakami (i ich pęknięciem), owrzodzeniami podudzi, a w szczególności – przewlekłą niewydolnością żył. Nowoczesna flebologia radzi sobie z większością chorób żył, pozwalając pacjentom wrócić do normalnego życia. Leczenie najczęściej zaś nie wymaga hospitalizacji ani przebywania na zwolnieniu lekarskim jak np przy wykonywaniu laserowego leczenia i usuwania żylaków kończyn dolnych czy też zabiegu skleroterapii żylaków. Wśród naszych usług znajdziesz również zabiegi laserowego zamykania naczynek i usuwania pajączków na nogach.

Miniflebektomia – nowoczesny zabieg na żylaki

Jednym z najczęściej leczonych przez flebologa schorzeń są żylaki. Popularną i efektywną metodą ich leczenia jest miniflebektomia. Polega ona na wycięciu niewydolnego pnia żyły, co pozwala pozbyć się żylaków, osiągając satysfakcjonujący efekt kosmetyczny. Miniflebektomia wykonywana jest zazwyczaj w formie zabiegu chirurgii jednego dnia. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Kilka dni delikatnej rekonwalescencji (bez konieczności hospitalizacji czy przebywania na L4) pozwala powrócić do pełnej aktywności.

Z konsultacji u flebologa na terenie miasta Warszawa skorzystasz m.in. w poradni Rad-Med. By umówić się na wizytę, wystarczy skontaktować się telefonicznie.

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rezerwacji terminu drogą telefoniczną bądź on-line.

+48 600 877 751