Laserowe zamykanie naczynek – Warszawa

Coraz więcej osób cierpi z powodu rozszerzonych naczynek. Czasem są one genetyczne i z takimi najtrudniej walczyć. Często jednak są wynikiem działania czynników zewnętrznych, również tych, na które ma się wpływ. Zabieg laserowego zamykania naczynek jest bezbolesny, choć oczywiście zawsze lekarz musi wykonać próbę na skórze pacjenta. Polega on na emisji wiązki światła o odpowiedniej długości, która działa na pajączki na skórze, zarówno te obecne na twarzy, jak i na nogach, a w szczególności podudziach, gdzie najczęściej się tworzą. Laser musi mieć odpowiednią moc, a więc długość fali, tak aby większość ciepła kierowana była na naczynia krwionośne, a nie na skórę. W poradni chirurgiczno-diagnostycznej Rad-Med lekarze mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt do tego typu zabiegów, a ich skuteczność jest bardzo duża. Trzeba oczywiście pamiętać, że w przypadku większych zmian naczyniowych w postaci dużych pajączków potrzeba wykonać ich serię.

Laserowe zamykanie naczynek - Rad-Med warszawa

Zamykanie naczynek Warszawa

Warto poznać przyczyny rozszerzonych naczynek, aby wiedzieć, z czym ma się do czynienia. Na powstawanie pajączków może mieć wpływ zmiana temperatur, silny wiatr i przed tymi czynnikami rzeczywiście trudno się uchronić, choć z pewnością dbanie o właściwą ciepłotę ciała ma duże znaczenie. Popękane naczynka i pajączki mogą być również skutkiem przyjmowania sterydów. Kondycję naczyń krwionośnych może pogorszyć również zbytnia ekspozycja na słońce i korzystanie z solarium. Niezależnie od tego czy wina za powstanie takich zmian w żyłach leży po stronie niewłaściwej diety, nawyków, czy też przebytego leczenia można pozbyć się tego problemu, decydując się na laserowe zamykanie naczynek. Mieszkańcom Warszawy na samym początku polecamy odbyć konsultację u specjalistów w naszej poradni chirurgiczno-diagnostycznej Rad-Med. Należy zdawać sobie sprawę, że rozszerzone i popękane naczynka nie są jedynie defektem kosmetycznym, a przejawem problemów układu krwionośnego. Zatem bezwzględnie, szczególnie w przypadku pojawienia się tego problemu na nogach, należy wykonać badanie USG Dopplera. Lekarz specjalista oceni stan żył i tętnic i będzie możliwe dalsze postępowanie medyczne.        

Leczenie niewydolności żylnej Warszawa

Przed zabiegiem zamykania naczynek konieczne jest wykonanie wielu badań zleconych przez lekarza. Znajomość stanu zdrowia pacjenta jest bowiem niezbędna, by teoretycznie nieinwazyjny zabieg nie niósł ze sobą rzadkich, jednak mogących wystąpić, powikłań. Sam zabieg wykonywany jest przy wspomaganiu komputerowym, a to z tej przyczyny, że należy wprowadzić parametry naświetlania. Jest to niezbędne, aby był on bezpieczny. Określane są takie wartości jak: wysokość energii, rodzaj filtra, czy częstotliwość impulsów. W trakcie trwania laserowego zamykania naczynek wiązka lasera jest pochłaniana przez hemoglobinę, co powoduje ścinanie się krwi i niszczenie od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po zabiegu użycie metody uciskowej, w przypadku usuwania zmian na nogach powoduje, że szybciej zostaje ono wchłonięte. Zwykle trzy zabiegi pozwalają uzyskać najlepsze rezultaty, przywrócić drożność żył i cieszyć się brakiem widocznych pajączków naczyniowych. Oczywiście po każdym etapie leczenia konieczna jest wizyta kontrolna.      

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rezerwacji terminu drogą telefoniczną bądź on-line.

+48 600 877 751