Laserowe zamykanie naczynek – Warszawa

Coraz więcej osób cierpi z powodu rozszerzonych naczynek. Czasem są one genetyczne i z takimi najtrudniej walczyć. Często jednak są wynikiem działania czynników zewnętrznych, również tych, na które ma się wpływ. Zabieg z dziedziny medycyny estetycznej – laserowe zamykanie naczynek, jest bezbolesny, choć oczywiście zawsze lekarz musi wykonać próbę na skórze pacjenta. Polega on na emisji wiązki światła o odpowiedniej długości, która działa na naczyniaki płaskie i pajączki na skórze, zarówno te obecne na twarzy, jak i na nogach, a w szczególności podudziach, gdzie najczęściej się tworzą. Laser musi mieć odpowiednią moc, a więc długość fali, tak aby w trakcie zabiegu większość ciepła kierowana była na naczynia krwionośne, a nie na skórę. W poradni chirurgiczno-diagnostycznej Rad-Med lekarze mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt do tego typu zabiegów, a ich skuteczność jest bardzo duża. Trzeba oczywiście pamiętać, że w przypadku większych zmian naczyniowych w postaci dużych pajączków potrzeba wykonać serię zabiegów. Polecamy również zabieg laserowego usuwania pajączków na nogach.

Laserowe zamykanie naczynek Warszawa

Zamykanie naczynek Warszawa

Warto poznać przyczyny rozszerzonych naczynek, aby wiedzieć, z czym ma się do czynienia. Na powstawanie pajączków może mieć wpływ zmiana temperatur, silny wiatr i przed tymi czynnikami rzeczywiście trudno się uchronić, choć z pewnością dbanie o właściwą ciepłotę ciała ma duże znaczenie. Popękane naczynka i pajączki mogą być również skutkiem przyjmowania sterydów. Kondycję naczyń krwionośnych może pogorszyć również zbytnia ekspozycja na słońce i korzystanie z solarium. Niezależnie od tego czy wina za powstanie takich zmian w żyłach leży po stronie niewłaściwej diety, nawyków, czy też przebytego leczenia można pozbyć się tego problemu, decydując się na laserowe zamykanie naczynek. Mieszkańcom Warszawy na samym początku polecamy odbyć konsultację u specjalistów w naszej poradni chirurgiczno-diagnostycznej Rad-Med. Należy zdawać sobie sprawę, że rozszerzone i popękane naczynka nie są jedynie defektem kosmetycznym, a przejawem problemów układu krwionośnego. Zatem bezwzględnie, szczególnie w przypadku pojawienia się tego problemu na nogach, należy wykonać badanie USG Dopplera. Lekarz specjalista oceni stan żył i tętnic i będzie możliwe dalsze postępowanie medyczne.        

Leczenie niewydolności żylnej Warszawa

Przed zabiegiem zamykania naczynek konieczne jest wykonanie wielu badań zleconych przez lekarza, tak samo jak przy zabiegu laserowego leczenia i usuwania żylaków czy też skleroterapii żylaków. Znajomość stanu zdrowia pacjenta jest bowiem niezbędna, by teoretycznie nieinwazyjny zabieg nie niósł ze sobą rzadkich, jednak mogących wystąpić, powikłań. Sam zabieg wykonywany jest przy wspomaganiu komputerowym, a to z tej przyczyny, że należy wprowadzić parametry naświetlania. Jest to niezbędne, aby był on bezpieczny. Określane są takie wartości jak: wysokość energii, rodzaj filtra, czy częstotliwość impulsów. W trakcie trwania laserowego zamykania naczynek wiązka lasera jest pochłaniana przez hemoglobinę, co powoduje ścinanie się krwi i niszczenie od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po zabiegu użycie metody uciskowej, w przypadku usuwania zmian na nogach powoduje, że szybciej zostaje ono wchłonięte. Zwykle trzy zabiegi pozwalają uzyskać najlepsze rezultaty, przywrócić drożność żył i cieszyć się brakiem widocznych pajączków naczyniowych. Oczywiście po każdym etapie leczenia konieczna jest wizyta kontrolna.

Dlaczego warto wykonać zabieg zamykania naczynek?

Zdarza się, że pacjenci bagatelizują obecność pajączków, uznając je jedynie za defekt estetyczny, a nie problem zdrowotny. Tymczasem laserowe zamykanie naczynek ma wpływ nie tylko na wygląd skóry twarzy czy nóg. Niektóre zmiany w wyniku ekspozycji na światło słoneczne lub zmienne temperatury, a czasem nawet bez powodu rozrastają się i przekształcają w poważniejsze zmiany naczyniowe. Na szczęście medycyna estetyczna zna i wykorzystuje możliwości lasera, który jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod zamykania naczynek.  Dzięki swojej wysokiej skuteczności, nieinwazyjności oraz bezpieczeństwu, ma szerokie zastosowanie nie tylko w teleangiektazji. Nasi specjaliści polecają laser także w przypadku rumienia. Uczulają jednak pacjentów na to, że zabiegi często trzeba powtarzać, aby uzyskać pożądane, długofalowe rezultaty. Zamykanie naczynek w naszym centrum to bardzo skuteczny, ale tylko pierwszy krok w walce o piękną skórę. Po zabiegu ważne jest przestrzeganie zbilansowanej diety, unikanie używek, przestrzeganie zaleceń lekarskich, stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków.

Medycyna estetyczna – ile kosztują zabiegi laserem?

Zabiegi laserem nie należą do najtańszych, zwłaszcza że leczenie zazwyczaj obejmuje kilka sesji. Jeśli miejscem ich wykonania jest Warszawa, wówczas stawki mogą być jeszcze wyższe. Nasza klinika zapewnia konkurencyjne ceny i stosunkowo krótki termin oczekiwania na konsultację.

Koszt zabiegów zależy przede wszystkim od tego, jak duże obszary i bardzo widoczne są zmiany, w którym miejscu zlokalizowane są teleangiektazje i jak długo trwa proces leczenia. Cena za laserowe zamykanie drobnych żył siateczkowatych, teleangiektazji twarzy, kończyn dolnych zaczyna się od 300 złotych. Konsultacja lekarska, która jest niezbędna, aby zakwalifikować pacjenta do zabiegu, zakłada również oszacowanie kosztów.

Usuwanie naczynek w Warszawie

Na terenie całej Polski działają już kliniki medycyny estetycznej, które zajmują się laserowym leczeniem choroby naczyniowej skóry. Można powiedzieć, że Warszawa to miasto, w którym jest wiele miejsc, gdzie pracują osoby wykwalifikowane w wąskiej specjalizacji, jaką jest flebologia. Znajdziesz ich w klinice Rad-Med.

Nasi specjaliści wiedzą, w jaki sposób usuwać naczyniaki płaskie zlokalizowane na różnych obszarach skóry. W trakcie zabiegu korzystają z profesjonalnego sprzętu — z pomocą lasera usuwają zaczerwienienia, rumień, pajączki, duże naczynia. Ich uwadze nie umknie żadne naczynko, zwłaszcza takie, które w przyszłości mogłoby zamienić się w groźny zakrzep lub żylak co skończyć mogłoby się potrzebą zabiegu takie jak miniflebektomia. Zazwyczaj trafiają do nas osoby chcące w trakcie zabiegu wyrównać barwnik skóry, przywrócić jej jednolity odcień i piękny, zdrowy wygląd. Zapisujemy im leki, przekazujemy wskazania, mówimy jak stosować kosmetyki i czego unikać na co dzień. Dzięki temu nasi pacjenci jeszcze przez długi czas po zabiegu widzą jego efekty, szczególnie jeśli są już po kilku sesjach laserem. Ich skóra wraca do doskonałej formy, a wszystkie stany zapalne czy zmiany zostają cofnięte.

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rezerwacji terminu drogą telefoniczną bądź on-line.

+48 600 877 751