Leczenie odleżyn – Warszawa

Długie leżenie w jednej pozycji, wynikające np. z przewlekłej hospitalizacji czy też wysokiego stopnia niepełnosprawności może doprowadzić do powstawania uszkodzeń skóry i znajdujących się pod nią tkanek oraz kości. Tak właśnie definiuje się odleżyny. Nie można ich bagatelizować – nieleczone mogą doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet do śmierci pacjenta. Jeśli powstały, konieczne jest profesjonalne leczenie odleżyn. Pacjenci z odleżynami z miasta Warszawa i okolic mogą skorzystać z pomocy medycznej w poradni leczenia ran przewlekłych Rad-Med.

Profesjonalne leczenie odleżyn w Warszawie

To, jaką formę przyjmie leczenie odleżyn, uzależnione jest w głównej mierze od charakteru zmian i stopnia ich zaawansowania. W fazie początkowej wystarczy zazwyczaj odpowiedni opatrunek, odpowiednia częstotliwość jego zmieniania oraz regularna zmiana pozycji pacjenta. Przydatny jest również profesjonalny materac przeciwodleżynowy.

Jeśli jednak rana jest bardziej rozległa, leczenie odleżyn powinno być prowadzone pod nadzorem lekarza. Specjalista:

  • precyzyjnie zdiagnozuje stadium i charakter odleżyny,
  • właściwie zaopatrzy ranę, zlecając odpowiednie leczenie farmakologiczne,
  • w przypadku zmian martwiczych – wykona zabieg chirurgiczny, który pozwoli pozbyć się martwej tkanki, a wraz z nią poważnych zmian zapalnych.

Lekarz zapewni ponadto kompleksową edukację pacjentów, wskazując sposób postępowania z odparzeniami – tak, by proces gojenia przebiegał jak najbardziej efektywnie.

By umówić się na konsultację z lekarzem w sprawie leczenia odleżyn, zadzwoń lub odwiedź naszą poradnię Rad Med w Warszawie.